Dark Light

17727 – LED FAVORIT 43DN4JM2T2A ANDROID


Дијагонала: 43″ (109cm)
Екран: LED
Резолуција: 1920×1080 (Full HD)
Тјунер: DVB-T/C/T2; DVB-S2
Осветлување: 250cd/m2
Време на одговор: 8ms
Smart: да
Wireless: вграден
Поврзување: Scart, HDMIx3, VGA, USB x2, CI+, излез за слушалки, коаксијално audio, Wi-Fi
Монтажа: VESA (200×100)
Андроид оперативен систем: Android 7.0
Боја на рамка: црна
Брзина: Quad core 1.2GHz
Меморија: memory 8GB, RAM 1GB
Јазик: Македонски;Srpski;English; Hrvatski
PVR функција за снимање на содржина: да
Поддржува апликации на Google Play: да
Останато: Поддржува безжична тастатура; Хотелски режим; Повеќејазично мени
Dvb-c: да
Dvb-t2: да
Звучници: 2x10W
Држач: Метален
Димензии со држач (ШxВxД): 966x596x176,8 mm
Димензии без држач (ШxВxД): 966x558x89 mm
Нето тежина: 7,00 kg